4 codzienne czynności, które osłabiają męskość i sprawność seksualną

Każdy mężczyzna, który chciałby zdobywać i zadowalać swoje partnerki, powinien wykazać jak najbardziej męskie cechy. Czasem przez nieuwagę, jedzenie nieodpowiednich rzeczy czy bezsenność, mogą przyczynić się do pogorszonego stanu popędu seksualnego i spadku motywacji. Zaburzona staje się potencja, zdolności poznawcze, a także sportowa wydajność. Problemy z męskością mogą być przyczyną konfliktów i rozwodów w związkach. Oto 4 codzienne czynności, które osłabiają męskość i sprawność seksualną.

1. Nieodpowiednie jedzenie

Zarówno nieodpowiednio dobrana dieta, obżarstwo i niedojadanie mogą być przyczyną spadku męskości. Wybieranie przetworzonych produktów jako głównego źródła energii, może pozbawić nas wydajności i przyjemności z życia. Picie słodzonych cukrem gazowanych napojów można z łatwością zamienić tymi ze słodzikami. Pozwoli to na ustabilizowanie poziomu cukru we krwi i trzymanie insuliny pod kontrolą. Niesie to ze sobą pozytywne skutki zdrowotne, zmniejsza senność w ciągu dnia i jest dobrą profilaktyką cukrzycy.

Podobnie na organizm działa spożywanie dużej ilości węglowodanów takich jak pszenica czy ziemniaki. Jeśli już zdecydujemy się na objadanie ryżem, kaszą czy chlebem, zadbajmy o to, aby w towarzystwie tych pokarmów była chociażby minimalna ilość białka i tłuszczu. Najlepiej sprawdzą się tłuste mięsa, a także cały kurczak. Mogą to być również jajka oraz jeśli tolerujemy – nabiał. Służyć z pewnością nie będą przetworzone oleje roślinne i tłuszcze trans, na których smażymy jedzenie (tj. słonecznikowy, rzepakowy, oliwa z oliwek, z pestek winogron itd). Zamiast tego wybierzmy tłuszcz gęsi bądź wieprzowy – smalec.

Istotne jest też zadbanie o określoną podaż kalorii. Nie tylko otyłość może powodować zaburzenia męskiej gospodarki hormonalnej. Ta sama sytuacja ma miejsce przy niedożywieniu, gdy spożywamy zbyt mało kalorii, aby nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Osłabiona synteza hormonów oznacza, że osoby z dużą liczbą nadmiernych kilogramów, będą musiały mierzyć się z nieco większym łaknieniem na czas ich zrzucania.

2. Przyjmowanie leków – głównie antydepresantów

Masz złe samopoczucie, przyjmujesz antydepresanty i narzekasz na zanik swoich męskich cech? Nie masz ochoty na bliższe spotkania ani rozmowy z kobietami, ale nie wyobrażasz sobie też odstawić swoich leków? Zajrzyj do ulotki leku i przeczytaj, co jest tam napisane. Leki te za sprawą działania na neuroprzekaźniki, wpływają na potencję, libido i nastawienie do płci przeciwnej. Jako że wpływają na nastrój przez jego stabilizację (czyli również redukcję), mogą sprawiać, że będziesz zachowywać się nieco mniej męsko. Rozwiązaniem tego problemu jest wymienienie po konsultacji z lekarzem preparatu na inny. Psychiatrzy podchodzą przychylnie do tego tematu z korzyścią dla pacjenta, dlatego warto zapytać. Tymczasowo możesz się wesprzeć preparatami takimi jak Kamagra, które są skuteczne w leczeniu tego typu zaburzeń.

3. Lampka wina na kolację

Jeśli Twoja potencja w ostatnim czasie drastycznie spadła, a od dłuższego czasu raczysz się nawet niewielką ilością alkoholu wieczorami, może być konieczne przemyślenie swoich nawyków. Wielu mężczyzn, którzy przychodzą zadowoleni na imprezę z myślą o zdobyciu partnerki, wracają wyłącznie z kacem i pogorszonym samopoczuciem. Alkohol nie tylko upośledza nasze zdolności poznawcze i intelektualne, ale powoduje też zaburzenia motoryki i niewyraźny styl wypowiedzi.

4. Picie zbyt dużej ilości kawy

Kawa zawiera kofeinę, która ma działanie stymulujące na organizm. Z każdą przyjętą dawką wzrasta jej stężenie we krwi. Utrudnia zasypianie, a w zasadzie przez większość jest stosowana jako alternatywa dla snu. Jeśli nie jesteś w stanie wstać rano bez przegotowania rondla kawy, rozważ zmniejszenie ilości jaką spożywasz. Jedna słaba filiżanka kawy zawiera około 80 mg kofeiny, mocniejsza od 120 do 200 mg. Mówi się, że dawki wyższe powodują zaburzenia nastroju, drażliwość, a także problemy ze skupieniem. Jest to prawdopodobnie najpopularniejsze uzależnienie ludzkości przyczyniające się do obniżenia dobrego samopoczucia i męskości.

Więcej informacji na https://www.aptekakamagra.pl/

Leave a Comment

(0 komentarze/y)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *